e-kayıt

warning: Creating default object from empty value in /home/ekayit/domains/ekayitsorgulama.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Meb e-Okul Kayıt Sonuçları Sorgulama 2019-2020

MEB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, 2019 -2020 eğitim öğretim yılı için bütün resmi okulların yani devlet okullarının 1. ve 5. sınıflarına öğrenci kayıtları, çocukların MERNİS bilgileri esas alınarak ikametgahlarına en uygun okula, herhangi bir başvuru olmaksızın, e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılıyor.

2019 İlkokul E-Kayıt Yerleştirme Sonuçları İçin Tıklayın

Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle:

“2019 -2020 eğitim öğretim yılında bütün devlet okullarında eğitim görecek olan okul öncesi, 1’inci ve 5’inci sınıf öğrencilerin kayıtları ikametgah bilgileri esas alınarak e-Okul sistemi üzerinden gerçekleştirilmiştir.”

E-Kayıt Üniversite Kayıtları Nasıl Olacak

Eğitim alanında bir çok kolaylık sağlayan online işlemler özellikle öğrenciler için bir avantaj halina geldi..ilkokul ve ortaöğretimde e-okul sistemi üzerinden otomatik kayıt sistemi yapılırken üniversite kayıtlarındada bu yıl ilk kez e-kayıt sistemi pilot olarak uygulanacak

2014 -2015 yılında Üniversite ye başlayacak olan öğrenciler için pilot olarak başlatılacak uygulama Üniversiteye yeni kayıt yaptıracak öğrenciler,e-devlet kapısı üzerinden üniversite e-kayıt işlemlerini yapabilecek.. bu yıl ilk kez 32 üniversiteye e-kayıt yapılabilecek

Üniversite kayıtları E Kayıt Üniversite 2014 Ön kayıt

Üniversiteye yeni kayıt yaptıracak öğrenciler, YÖK tarafından yürütülen Yükseköğretim Bilgi Sistemi çalışmaları kapsamında, bu yıl ilk kez 32 üniversiteye Elektronik Kayıt (e-kayıt) yapılabilecek.

sponsorlu bağlantılar

Son yorumlar

İçeriği paylaş